دریچه منهول ترافیکی

دریچه منهول ترافیکی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 22 میانگین: 5]

دریچه منهول ترافیکی چیست؟

دریچه منهول ترافیکی یکی از مهم ترین ابزارهای صنعتی میباشد که جهت اتصال انواع خطوط آب و فاضلاب، خطوط مخابراتی و بسیاری از تاسیسات زیر زمینی دیگر قابل استفاده است. به درپوشی که برای مکانهای پر رفت و آمد استفاده میشود معمولا درپوش ترافیکی میگویند. این دریچه ها متناسب با وزنی که قرار است تحمل کنند در کلاس کاری های مختلفی همچون A15, B125, C250,D400 و … ساخته میشوند.

دریچه منهول ترافیکی دارای انواع مختلفی است که میتوان به نوع دریچه نانو کامپوزیتی، دریچه منهول چدنی، دریچه منهول ضد سرقت و برخی موارد دیگر اشاره کنیم. از دریچه منهول کامپوزیت صنعتی برای دسترسی ساده و راحت به تاسیسات جهت تعمیرات و بازرسی لوله های فاضلاب زیر زمینی شهری و خطوط و اتصالات برقی صنعتی نیز استفاده میکنند.

انواع دریچه ترافیکی

این نوع از دریچه ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها کاربرد مخصوص به خود را دارند. دریچه های منهول وزن های متفاوتی را تحمل میکنند و بر اساس جنس و مواد استفاده شده در ساختار آن ها، در مکان های مختلفی قابل نصب هستند.

هر دریچه منهول میزان تحمل وزن مشخصی دارد و بایستی قبل از استفاده از آن، به این موضوع توجه ویژه ای شود. این دریچه های صنعتی میتوانند باران و آب موجود در معابر و خیابان ها را به سمت سیستم های فاضلاب زیر زمینی هدایت نمایند.

دریچه های منهول به سه شکل مختلف دایره ای، مربعی و مستطیلی وجود دارند که هر کدام از آن ها دارای ابعاد مشخصی هستند.

کاربرد دریچه منهول ترافیکی

اصلی ترین کاربرد این دریچه ها، روان سازی آب ناشی از سیل یا باران های شدید می باشد که در صورت عدم استفاده از دریچه فاضلاب، با آب گرفتگی شدیدی مواجه خواهیم شد و از نظر اقتصادی آسیب های بسیار زیادی به تاسیسات مختلف شهری وارد میشود.

دریچه منهول ترافیکی در انواع مختلف تاسیسات زیر زمینی شهری قابل استفاده می باشد.

البته این دریچه ها دارای برخی معایب نیز می باشند. این معایب شامل موارد مختلفی از جمله یخ زدگی، شکنندگی و ضعیف بودن در برابر گرما و آتش، و وزن بالا در دریچه های چدنی اشاره کرد. یکی از بهترین نوع دریچه های صنعتی زیر زمینی را میتوان دریچه های چدنی نامید.

مزایای دریچه های ترافیکی

دریچه های چدنی مزایای بسیار خوبی نسبت به سایر انواع دریچه ها دارند. از جمله این موارد میتوانیم به اقتصادی بودن آن ها، عمر بالا، قدرت تحمل بالا در برابر فشار رو ضربه و شکستگی، قابل نصب در محیط هایی با دمای منفی 60 تا مثبت 250 درجه سانتی گراد و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.
دریچه منهول بتنی ایستا پلیمر شریف از نظر قیمت نسبت به سایر انواع دریچه های صنعتی ارزان تر بوده و ضد سرقت نیز می باشد. همچنین این دریچه های صنعتی در برابر فشار و شکستگی و حرارت نیز مقاوم هستند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.