دریچه منهول فایبرگلاس

دریچه منهول فایبرگلاس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 21 میانگین: 5]

دریچه منهول فایبرگلاس و برتری های آن

دریچه منهول فایبرگلاس ایستا پلیمر شریف ساختار پیچیده ای دارد که از الیاف تقویت شده با رزین ترموست، کربنات کلسیم، رزین پلی استر غیر اشباع، پروکساید، الیاف سیلیس و پیگمنت رنگی ساخته شده است.

این ساختار شبکه ای به آن تاب آوری و مقاومت بالایی میبخشد که در برابر آسیب هایی که دریچه منهول های دیگر را به سادگی نابود میکند، مقاومت ستایش برانگیزی از خود نشان میدهد. آزمایش هایی که دانشمندان و تکنسین ها بر روی این دریچه ها انجام داده اند، تاب آوری بالای این نوع از دریچه ها را تایید کرده است.

مزایای دریچه فایبرگلاس

دریچه فایبرگلاس به دلیل معایب و کاستی های دریچه منهول چدنی به عنوان یک محصول جایگزین تولید شد. درب منهول فایبرگلاس هیچکدام از کاستی های دریچه فلزی را ندارد. علاوه بر اینکه زنگ نمیزند، نمی پوسد و نمی شکند، مزایای دیگری هم دارد :

  • مقاومت مکانیکی بالایی دارد.
  • مقاومت هیدرولیکی و تاب آوری شیمیایی گرمایی آن هم بالاست.
  • در برابر مواد شیمیایی خورنده و فرسایش دهنده ایستادگی میکند.
  • بارهای ترافیکی را به راحتی تحمل میکند.
  • آسیب هایی چون ضربه و تکانه را به آسانی تاب می آورد.
  • در برابر یخ زدگی، یخ گشایی، رخنه آب شور و آب های زیرزمینی به لایه های میانی آن و آسیب جریان های الکترولیت و الکتریکی پایداری زیادی از خود نشان میدهد.
  • به هنگام عبور ماشین ها از روی آن آلودگی صوتی نمی آفریند.
  • در برابر تابش ممتد خورشید مقاوم است.
  • یکی از ویژگی های مهم دریچه فایبرگلاس که ارزش اقتصادی زیادی دارد ضد سرقت بودن آن است.

 

قیمت دریچه فایبرگلاس

همانطور که گفتیم این درپوش ها در کلاس بندی های متفاوتی ارائه میشوند. مثلا دریچه های ترافیکی و غیر ترافیکی با تحمل فشارهای مختلف که ترکیبات مواد اولیه آن با هم متفاوت است. از این رو قیمت درب فایبرگلاس متفاوت خواهد بود. همچنین این دریچه ها و دریچه فاضلاب در شکلهای مختلفی همچون دایره ای یا مستطیلی قابلیت ساخت دارند. سایز بندی های مختلف و ابعاد مختلف نیز میتواند بر قیمت تمام شده درپوش ها تاثیر گذار باشد.

از دیگر امکاناتی که ایستا پلیمر شریف برای این درپوشها قرار داده است امکان انتخاب رنگ و همچنین چاپ لوگوی سازمان بر روی دریچه فایبرگلاس است که این نیز بر قیمت نهایی دریچه تاثیر گذار است.

پایداری بالای دریچه

اگر بخواهیم بررسی کنیم که مهم ترین برتری های دریچه منهول فایبرگلاس نسبت به سایر درپوش ها چیست پایداری بالای این درپوش ها حائز اهمیت است. دریچه های قدیمی همچون دریچه بتنی در پیک ساعات عبور و مرور و فشار بالای خودروهای سنگین سرعت به چند تکه میشدند.

در صورتی که فایبرگلاس از مقاومت مناسبی در برابر این فشارها برخوردار است. همچنین به دلیل کلاس بندی دریچه منهول کامپوزیت فایبرگلاس با تغییر در ترکیبات درپوش میتوان مقاومت آن را بالا و پایین کرد.

 

انجام آزمونهای پایداری

دریچه منهول فایبرگلاس آزمونهای زیادی همچون آزمون نیرو، آزمون تاب آوری خستگی، آزمون مقاومت خراشی، آزمون تاب آوری سایشی، آزمون پایداری گرمایی، آزمون پایداری در برابر سوخت خودرو و آزمون پایداری در برابر اشعه ماورای بنفش را پشت سر گذاشته است.

این محصول، محصولی مطمئن است و هزینه های بیهوده ای را بر اقتصاد کشور تحمیل نمیکند. از این جهت میتوان آن را محصولی ملی دانست که برای کاهش هزینه های کشوری و برداشتن هزینه های اضافه از دوش اقتصاد کشور طراحی و ساخته شده است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.