سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

سپتیک تانک بتنی چیست؟

یکی از معمول ترین روش تصفیه فاضلاب در محل سپتیک تانک بتنی است. جهت تصفیه بهداشتی در مناطق مسکونی، رستوران ها و هتل ها طراحی شده است. چون در لوله های فاضلاب سرعت جریان کم است باعث ایجاد انسداد لوله ها میشود. مهمترین کاربرد سپتیک تانک فرآیند تصفیه را بهبود می بخشد.

فاضلاب ابتدا توسط لوله های ورودی به سپتیک تانک بتنی منتقل می شود، مواد و ذرات به علت وزنی که دارند در کف مخزن ته نشین میشوند. چربی ها به دلیل سبک بودن بر روی سطح سپتیک به صورت معلق باقی می مانند. عمل تصفیه در چند مرحله صورت میگیرد و در بخش اول ذرات درشت ته نشین شده به صورت لجن در می آیند. مواد ته نشین شده از طریق باکتری های تولید شده تجزیه میشوند. در مرحله بعد میکروارگانیسم ها مواد ته نشین شده را تجزیه میکنند و باعث کاهش آلودگی میشوند. میکروارگانیسم ها و باکتری ها از خود مواد ته نشین شده تولید میشوند. لجن باقی مانده در کف مخزن باید هر چند سال یکبار تخلیه شود. توجه داشته باشید که به هنگام تخلیه لجن همه آنها را تخلیه نکنید زیرا باید مقداری میکروارگانیسم برای تجزیه لجن در مخزن باقی بماند.

قیمت سپتیک تانک بتنی

قیمت سپتیک تانک بتنی با توجه به ابعاد و اندازه های آن متفاوت می باشد. شما فضای مورد نظر خود را برای اجرا به شرکت ایستا پلیمر شریف ارائه می دهید، هزینه با توجه به بتن و مصالح مورد استفاده شده محاسبه میشود. در هنگام تهیه سپتیک تانک کارشناسان آن را طراحی و نقشه اجرایی را در اختیار شما قرار می دهند. در اجرای سپتیک تانک، در طراحی ابتدا حجم فاضلاب تولیدی محل مورد نظر را اندازه گیری میکنند.

نقشه اجرایی سپتیک تانک

اجرای سپتیک تانک بتنی به دو صورت می باشد.

  1. سپتیک تانکی که به صورت پیش ساخته اجرا میشود.
  2. سپتیک تانکی که به صورت اجرا در محل طراحی میشود.

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

در دو حجم متفاوت 2 و 12 متر مکعب ساخته میشود. طراحی آن به دو صورت عمودی و استوانه ای می باشد. دیوار بین مخزن سپتیک تانک را به دو قسمت مجزا تقسیم میکنند. در یک استوانه مواد ته نشین میشوند و چربی و روغن ها به صورت معلق در می آیند.

دیوار به عنوان تصفیه مرحله بعد اجرا میشود. دیوار مانع از ورود مواد ته نشین شده و چربی های شناور به قسمت دوم میشود. بعد از انتقال مواد به قسمت بعدی پساب باقی مانده از طریق لوله خروجی به چاه جاذب منتقل میشود.

سپتیک تانک پیش ساخته برای فاضلاب هایی با حجم کم مانند منازل مسکونی، کمپ های تفریحی کوچک و کارگاه های کوچک مناسب است. آنها را از بتن ضد سولفات با میلگرد آجدار ساخته میشود. این نوع سپتیک تانک به دلیل راحتی در اجرا و نصب بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد. در گذشته سپتیک تانک را با سنگ می ساختند سپس سیمان و بتن توانستند جای سنگ را بگیرند.

نقشه اجرایی سپتیک تانک بتنی که در محل اجرا میشود باید براساس حجم فاضلاب ساخته شود. به صورت مستطیل طراحی و با مصالح ساختمانی و میلگرد و بتن ساخته میشود. در طراحی آن ابتدا حجم فاضلاب را اندازه میگیرند و سپس شروع به ساخت مخزن میکنند. پوشش داخلی سپتیک با چسب بتن و پوشش خارجی آن را با ایزوگام آب بندی میکنند. قبل از اجرا و نصب ابعاد متناسب با سپتیک را حفر میکنند.

شرکت ایستا پلیمر شریف تولید کننده انواع مخازن سپتیک تانک از جمله: سپتیک تانک پلی اتیلن، سپتیک تانک کامپوزیتی و سپتیک تانک بتنی میباشد. برای دریافت راهنمایی با کارشناسانمجرب و با تجربه شرکت تماس حاصل فرمایید.

مزایای سپتیک تانک

  • نقشه اجرایی سپتیک تانک بسیار سریع صورت میگیرد.
  • نصب و اجرای آن هزینه بسیار کمی دارد.
  • سپتیک تانک در مناطقی با سطح آب های زیر زمینی بالا نیز قابل اجرا می باشد.
  • میتوان از سپتیک تانک بتنی در زمین هایی که جذب آب کمتری دارند هم استفاده کنیم.
  • سپتیک تانک از مصالح ساختمانی ساخته میشود و به دلیل عدم وجود وسایل مکانیکال در ساخت آن نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد.
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.