دریچه منهول بتنی

دریچه منهول بتنی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 59 میانگین: 5]

دریچه منهول بتنی به دلایل بسیار از جمله قیمت مناسب یکی از درپوشهای پر کاربرد برای انواع مصارف است. منهول در لغت به معنای چاهک بازدید یا آدم رو است که برای اتصال چند خط راه به یکدیگر به کار میرود. همه‌ی ما دریچه‌ های منهول را در سطح شهر دیده‌ایم.

این دریچه‌ها در جنس‌های مختلفی ساخته میشوند. دریچه منهول کامپوزیت، دریچه نانو کامپوزیت، دریچه منهول چدنی، دریچه بتنی و غیره برای مثال در سیستم فاضلاب برای اتصال چند لوله فاضلاب و هدایت آنها در یک مسیر مشخص از دریچه فاضلاب استفاده میشود. دریچه منهول بتنی پوششی است که موقتا این فضا را مسدود میکند تا در دسترس همگان قرار نگیرد. دریچه منهول در انواع مختلفی تولید میشود. در متن پیش رو به بررسی دریچه منهول بتنی میپردازیم.

دلایل برتری دریچه منهول بتنی

دریچه منهول بتنی در واقع ترکیبی است از سیمان و بتن که طرفدار فراوانی در میان همتایان خود دارد. این نوع از دریچه‌های منهول در ابعاد 32 الی 80 تولید میشوند. و کاربرد فراوانی دارند. عمر این دریچه‌ها بسیار زیاد است. تا جایی که بیش از 50 سال در مقابل هرگونه فشار و شرایط اقلیمی متفاوت دوام می آورند.

زیبایی بصری قابل قبولی را ارائه میکنند و امکان درج آرم یا لوگو سازمان سفارش دهنده بر روی آنها وجود دارد. همچنین مقاومت بسیار بالایی در مقابل فشارهای وارده دارند. به عنوان عیب این دریچه‌ها میتوان گفت احتمال شکستگی نیز برای آن وجود دارد.

 

ساخت دریچه بتنی

نحوه ساخت دریچه بتنی

برای ساخت دریچه بتنی ابتدا میلگرد‌ها را به صورت آرماتوربندی شده در کنار هم قرار میدهند. سپس الیاف نانو، سیمان و بتن بر روی آنها پاشیده میشوند. این ترکیب در قالب‌های مخصوص قرار داده شده و بعد از اینکه مواد به خوبی خود را گرفتند و سفت شدند، آنها را از قالب خارج میکنند.

حالا بعد از گذشت زمان مورد نظر برای سرد و سخت شدن، درپوش بتنی را به جهت تست فشار به قسمت مخصوص این کار می برند. وزن این دریچه‌ها زیاد است. و در کلاس‌های متفاوتی تولید میشوند. در هنگام خرید از سالم بودن دریچه بتنی اطمینان حاصل کنید. هرگونه شکستگی، ترک و… از عمر محصول کاسته و باعث ضرر اقتصادی شما خواهد شد.

قیمت دریچه بتنی

قیمت دریچه بتنی به عوامل مختلفی بستگی دارد و در گستره متفاوتی در نوسان است. به همین جهت ثبت قیمت ثابت و دقیق برای آن کار سختی خواهد بود. اما لازم به ذکر است قیمت این مدل دریچه ارزان تر از دیگر انواع آن است.

برای دریافت اطلاعات دقیق درباره قیمت دریچه بتنی و دریافت مشاوره از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید. دریچه منهول بتنی درواقع ترکیبی است از سیمان و بتن که طرفدار فراوانی در میان همتایان خود دارد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.