دریچه منهول نانوکامپوزیت

دریچه منهول نانو کامپوزیت از جمله تولیدات منحصر به فرد در زمینه درپوش آب و دریچه  فاضلاب به شمار می‌رود. شرکت ایستا پلیمر شریف با استفاده از تکنولوژی روز اقدام به ساخت دریچه منهول می‌کند. از جمله این دریچه‌ها، دریچه منهول کامپوزیت، دریچه منهول کوپلیمری، دریچه آبرو، دریچه بتن پلیمری و … که از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و این جنس از محصولات از بهترین نمونه‌ها و مقرون به صرفه‌ترین‌ها هستند.

دریچه‌های منهول، در سال‌های گذشته از مواد بازیافتی و یا چدن تولید می‌شدند که به علت ارزش بالای آن‌ها دریچه چدنی بسیاری به سرقت می‌رفت و به سازمان‌ها هزینه‌های سنگینی تحمیل می‌کرد. همچنین به دلیل مواد استفاده شده در آن‌ها، هزینه بالایی در بر داشت. از دیگر نوع قدیمی این درپوش‌ها، دریچه بتنی است که ضربه و فشار می‌توانست آن را بشکند و به ویژه در جاده‌ها و خیابان‌ها به صرفه نبود. اما اکنون با استفاده از روش‌های جدید، ما قادر به ساخت درب منهول ضد سرقت، باکیفیت‌تر و هزینه کمتری هستیم.

کاربرد دریچه منهول نانو کامپوزیت

 • پیاده روها
 • اتوبان‌ها
 • بزرگراه‌ها
 • اماکن مسکونی
 • لنگرگاه‌ها
 • باند فرودگاه

باید توجه داشته باشید برای این مواردی که ذکر شد هرکدام طبق استانداردهای دریچه منهول نانوکامپوزیت، قابلیت تحمل وزن به خصوصی دارند. به طور کلی هر دریچه تولید شده توسط شرکت ایستا پلیمر شریف قابلیت تحمل وزن، تا یک دهم تن را دارا است که با توجه به دسته بندی خاص آن‌ها این وزن قابل افزایش است.

کاربرد دریچه منهول نانوکامپوزیت

تحمل بار این نوع دریچه منهول، به ترتیب 12.5 تن– 25 تن و 40 تن است.

کلاس بندی درب نانوکامپوزیت

وزن 12.5 تن: این نوع به طور معمول برای عبور رهگذران در شهر استفاده می‌شود.
وزن 25 تن: این دریچه برای عبور خودروها، خیابان های اصلی شهر و اتوبان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وزن 40 تن: این نوع از دریچه‌ها برای استفاده در محل های عبور خودروهای سنگین وزن است. به همین دلیل امنیت زیادی دارد و نسبت به گرمای زیاد بسیار تحمل بالایی دارد.

مزایای استفاده از دریچه منهول نانوکامپوزیت

 1. در مقابل استحکام و ویژگی‌های ساخت آن، بسیار مقرون به صرفه است.
 2. مقاومت بالا در برابر فشار مستقیم، ضربه، نور خورشید، سایش و مواد شیمیایی
 3. این نوع دریچه چون ارزش بازیافتی ندارد قابلیت سرقت ندارد.
 4. دریچه منهول نانوکامپوزیت به طور معمول عمری بالای 50 سال دارند که نسبت به انواع دیگر آن دوام بسیار بالاتری محسوب می‌شود.
 5. این جنس از دریچه‌ها با هر منهولی سازگار است.
 6. دارای تنوع رنگی زیادی است.
 7. به دلیل وزن زیادی که دارد امکان بلند شدن ندارد.
 8. براساس کلیه استانداردهای موجود ساخته شده است.

قیمت دریچه نانو کامپوزیت

دریچه منهول نانوکامپوزیت ساخته شده از موادی خاص و نسل جدید است که با روش‌های ساخت قبلی بسیار متفاوت است. بطور کلی از این دریچه‌ها برای محافظت از منهول و چاه‌ها استفاده می‌شود. این جنس از دریچه‌های منهول، به علت مزایای زیادی که دارد پرفروش‌ترین نوع آن در بازار است. قیمت دریچه نانو کامپوزیت نسبت به دریچه‌های چدنی قیمت مناسب‌تری دارد. همچنین به دلیل گران نبودن آن‌ها و عدم ارزش بازیافت گزینه جذابی برای سارقین نخواهند بود. قیمت این دریچه‌ها وابسته به شکل درب منهول، کلاس بندی آن‌ها و همچنین سایز و ابعاد دریچه‌هاست. دریچه‌های منهول نانوکامپوزیت در سایزهای مختلفی اعم از سایز 20 تا 80 تولید می‌شود و بصورت گرد و یا چهارگوش روانه بازار می‌شوند. دلیلی که باعث خاص و پرفروش شدن این دریچه‌ها می‌شود این است که در آن‌ها از مواد نانو استفاده می‌شود که باعث تراکم بیشتر آن‌ها و در نتیجه استحکام بالای آن‌ها خواهد شد. به طور معمول از این نوع دریچه‌ها در خیابان های شهر و بعضا پیاده روها استفاده می‌شود.

1 پاسخ دادن

پیگیری‌ها

 1. […] مقاومت‌های خمشی مختلفی هستند. دریچه منهول کامپوزیت و دریچه نانو کامپوزیت در چندین کلاس کاری تولید می‌شوند. کلاس کاری ۱.۵ تن تا […]

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *