دریچه فاضلاب پلاستیکی

دریچه فاضلاب پلاستیکی- قیمت دریچه فاضلاب پلاستیکی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

قیمت دریچه فاضلاب پلاستیکی و یا دریچه منهول پلاستیکی، کامپوزیتی، پلی اتیلنی و … از جمله سوالات بسیاری از مشتریان ایستا پلیمر شریف است. از این رو بر آن شدیم که مقاله اختصاصی در مورد دریچه های پلاستیکی یا همان دریچه منهول پلی اتیلنی برای این منظور آماده کنیم.

از سیستم فاضلاب شهری سالیانی طولانی در شهرهای بزرگ و کوچک برای خانه ها، کارخانه ها، در سطح شهر و… استفاده میشود. علت تعبیه کردن فاضلاب در این اماکن به این دلیل است که آب مصرفی به محل مناسبی هدایت شود. برای هدایت شدن به لوله فاضلاب نیاز است تا دریچه ای برای خروج آب وجود داشته باشد.

یکی از دلایل انتقال فاضلاب به خارج از شهر به سبب این است که حیواناتی که محل زندگیشان در فاضلاب است نتوانند راهی برای ورود پیدا کردن به محیط خانه داشته باشند نیاز است تا از دریچه فاضلاب پلاستیکی استفاده شود. دریچه فاضلاب ها در چند جنس مختلف که ابعاد متفاوتی را دارند ساخته می شوند و بنا به کاربردی که دارند جنس و ابعادشان تعیین می شود.

انواع دریچه فاضلاب

به صورت کلی دریچه های فاضلاب به دو دسته دریچه آبرو و دریچه منهول تقسیم میشوند. معمولا دریچه آبرو از جنس پلاستیک و یا فلز می باشد. ناگفته نماند در چند سال اخیر جنس این دریچه های فاضلاب عمدتا از پلاستیک میباشد، اما در کنار پلاستیک از دریچه کامپوزیتی و دریچه نانو کامپوزیت هم ساخته میشوند. در مقابل اما دریچه های منهول به پنج جنس مختلف دریچه منهول چدنی، دریچه منهول کامپوزیتی، دریچه منهول پلی اتیلن، دریچه منهول بتنی و دریچه منهول بتن پلیمری ساخته می شوند.

منظور از دریچه منهول و آبرو چیست ؟

برای جلوگیری از سقوط اجسام و انسان ها به درون چاه های فاضلابی که در خیابان ها احداث میشود، از دریچه منهول استفاده میشود. همانطور که پیش تر گفته شد دریچه منهول دارای 5 جنس مختلف می باشد. اما معمولا از دریچه های بتنی و چدنی به سبب محکم بودن و قیمت مناسبی که دارند بیشتر استفاده میشود. دریچه های آبرو اما بیشتر در اماکن مسکونی مانند پارکینگ ها، پشت بام ها و.. استفاده میشود.

از دریچه فاضلاب پلاستیکی بیشتر در محیط خانه استفاده میشود علت را هم می توان ارزان قیمت بودن این نوع دریچه ها دانست. در عین ارزان قیمتی اما کاربردهای مختلفی را دارند و در ابعاد مختلفی همچون دایره و مربع تولید می شوند. مضاف بر استفاده از این دریچه های پلاستیکی نی توانید از دریچه های آبرو کامپوزیتی نیز استفاده نمایید.

مزایای دریچه فاضلاب پلاستیکی

از مهم ترین مزایای دریچه فاضلاب پلاستیکی را می توان سبک بودن آن ها دانست، این دریچه ها دچار زنگ زدگی نمی شوند و می توانید در مکان های مرطوب از این نوع درپوش ها استفاده کنید. علاوه بر این باعث زشتی محیط هایی که قصد دارید این دریچه ها را در آن به کار ببرید نمی شوند.

محاسبه قیمت دریچه فاضلاب پلاستیکی

همانطور که در طی مقاله به کرات به این موضوع اشاره شد دریچه فاضلاب پلاستیکی قیمت بالایی را ندارند. شما قادر هستید تا با هر بودجه ای اقدام به خرید این نوع دریچه نمایید. البته ناگفته نماند پلاستیک ها درجه بندی شده هستند و ممکن است قیمتی که یک دریچه درپوش پلاستیکی دارد با دیگری متفاوت باشد.

برای استعلام قیمت دریچه فاضلاب پلاستیکی و یا دیگر دریچه های منهول و آبرو در هر جنسی کافیست با شرکت ایستا پلیمر شریف تماس و با مشاورین ما گفتگو کنید.

مقالات پیشنهادی: مخزن گالوانیزه

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.